Příběh společnosti STECOMTRA

Představíme vám novojičínskou společnost STECOMTRA. Předního výrobce návěsových šasi a rámů v Evropě. 

Stecomtra se stala strategickou akvizicí pro rozšíření kapacit pro těžké svařování. Hlavním zaměřením výroby jsou svařované rámy pro kamionové návěsy a komponenty a podkomponenty pro tento segment. Mezi rámy, které společnost vyrábí technologií podélného svařování patří plachtové návěsy, plošinové návěsy, návěsy pro sypké materiály či s posuvným dnem, anebo také pro cisterny. Společnost vyrábí rámy pro menší vozíky a přívěsy. Je schopna realizovat náročnou velkosériovou výrobu, současně umí pružně zareagovat i na požadavky malosériové produkce. Cílem společnosti je nabídka komplexních dodávek v té nejvyšší kvalitě tak, aby zákazník byl maximálně spokojen. Mezi významné zákazníky společnosti patří celá řada předních výrobců návěsů pro kamiony různých typů a specifikací jako Kögel, LAG, Humbaur, Schwarzmüller, ANCRA anebo Kässbohrer, nově také DOLL či Feldbinder. Vyjímkou nejsou také komponenty pro strojní techniku, ku příkladu pro společnost HAMM AG německé skupiny Wirtgen Group.

Na českých a zahraničních trzích Stecomtra působí od roku 2004. Součástí skupiny PROMET GROUP je od roku 2017, toho roku navázala na svoji dosavadní práci bez jakýchkoliv změn. Svým potenciálem v podélném svařování rozšířila možnosti skupiny nejen o kapacitu, ale i o řadu nových zákazníků. Společnost kombinuje zakázkovou a sériovou výrobu rámů, tyto jsou primárně vyráběny pro zahraniční klientelu. Společnost vytváří důležitá pracovní místa, zaměstnává více jak 200 lidí a v loňském roce vygenerovala tržby přesahující půl miliardy korun.

Ačkoliv základem výrobní činnosti nadále zůstává šasi kamionových přívěsů a návěsů, Stecomtra se od svého vzniku etablovala i na trhu rámů pro přístavní logistiku nebo pro nákladní železniční přepravu.

Stecomtra stále rozšiřuje své výrobní kapacity investicemi do modernizace stávající výrobní technologie a do rozšíření výrobního portfolia. Nově je tak Stecomtra schopna svařovat nerez a hliník, ale třeba i uhlíkové oceli, které se u zákazníků těší velké oblibě díky svým vlastnostem. Další investice byly zaměřeny zejména na inovace a modernizace technologie dělení plechů. Jedná se o technologie, které vedou ke zrychlení a zefektivnění operací a pracovních postupů. Na sklonku letošního roku a za podpory Evropského fondu se ještě nyní realizuje projekt Energetické úspory v areálu Stecomtra a.s. Projekt je zaměřen na správní objekt v areálu, v němž se nacházejí šatny, koupelny, výrobní prostory a administrativa. Bude provedeno zateplení obvodové konstrukce až pod úroveň okolního terénu, zateplení střešního pláště objektu, instalována nová okna, výměna střešního světlíku, vše tak, aby došlo k maximální regulaci dodávky tepla.

6. 10. 2022 Zajímavosti

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše