Profil společnosti

Zabýváme se výrobou a exportem podvozkových rámů, návěsů, přívěsů a komponentů pro kamionové návěsy. Do našeho portfolia patří také rámy pro přístavní logistiku nebo pro nákladní železniční přepravu. Jsme členem strojírenské divize skupiny Promet Group.

2004

založeno

170

zaměstnanců

10 tun

hmotnost konstrukcí, které vyrábíme

14 metrů

délka konstrukcí, které vyrábíme

Společnost Stecomtra a.s., která sídlí v Novém Jičíně, působí na českých a také zahraničních trzích již od roku 2004. V průběhu své dosavadní existence se stala jedním z největších nezávislých tuzemských výrobců a exportérů podvozkových rámů, návěsů, přívěsů a komponentů nejen pro nákladní dopravu. Vysoká profesní a odborná úroveň společně s bohatě vybaveným moderním technologickým zázemím umožňuje společnosti pružně reagovat na vývoj a potřeby v oblasti strojírenského průmyslu a uspokojit vysoké kvalitativní standarty nejen tuzemských, ale hlavně zahraničních zákazníků. 

Od roku 2017 je Stecomtra součástí skupiny Promet Group která je rodinnou firmou zastřešující více než čtyřicet společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství. Zaměstnává přes čtyři tisíce lidí v České republice i zahraničí. Sídlo skupiny je v Ostravě.   

Cíle a hodnoty

Cíle

Udržovat vysokou profesní, odbornou a technologickou úroveň, pružně reagovat na vývoj a potřeby v oblasti strojírenského průmyslu a uspokojit vysoké kvalitativní standarty nejen tuzemských, ale i zahraničních zákazníků. V návaznosti na udržitelnost životního prostředí, realizujeme řadu opatření a investic, které vedou ať už k optimalizaci výroby s menší zátěží na životní prostředí či investic v rámci budov, které vedou k úsporám tepla a energie, potažmo pak také zátěže.

Hodnoty

Sdílíme stejné hodnoty jako koncern, do kterého patříme, tedy hlavně zaměření na transparentnost, spolehlivost a stabilitu, stejně jako na dlouhodobé vztahy, o které neustále usilujeme. Mezi naše hodnoty řadíme také udržitelnost naši výroby, našeho okolí a společenské odpovědnosti, nejen v oblasti udržitelnosti zaměstnanosti, ale také přispívání k rozvoji regionu, ve kterém podnikáme.

Z naší historie

Z naší historie
2004

Založení společnosti

V roce 2004 byla založena společnost Stecomtra Steel Components s.r.o.

2010

Rozvoj společnosti

Úspěšný rozvoj zákazníků v rámci výrobců kamionových návěsů.

2017

Skupina Promet Group

Po úspěšné restrukturalizaci se společnost Stecomtra Steel Components stává součástí strojírenské skupiny Promet Group, jejíž sídlo je v Ostravě.

2020

Fúze společností

V roce 2020 došlo k fúzi společností pod názvem Stecomtra pod jednotnou společnost Stecomtra a.s.

2021

Moderní technologie

Obnovujeme starší typy technologií, a proto jsme nahradili starší typ laseru AMADA LC 4020 F1 NT novým laserem značky TRUMPF.

2022

Investice do automatizace

Další významná investice do automatizace – svařovací robotická buňka Valk Welding.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše